RE: Prasa / Medien - Infos

in News 06.08.2016 22:21
von Gregor | 8.400 Beiträge

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1 (1:0) (4)

W meczu 2. kolejki I ligi Górnik Zabrze zremisował ze Stalą Mielec 1:1 (0:0). Bramki: Bartosz Kopacz (37.) - Jakub Żubrowski (47.).
Żółte kartki: Kopacz, Matuszek, Grendel - Buczek. Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 10 625.

Górnik: Kuchta - Matuszek, Kopacz, Szeweluchin (55. Ćerimagić), Kurzawa - Gergel, Nowak (70. Grendel), Danch, Przybylski, Plizga - Skrzypczak (70. Urynowicz).

Stal: Libera - Sulewski, Zalepa, Kiercz, Getinger - Prejs (86. Radulj), Marciniec, Żubrowski, Szczepański (72. Lech), Cholewiak (64. Buczek) - Sobczak.

nach oben springen

#82

in News 12.08.2016 18:50

PP: Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 pd. (0:2, 2:2, 3:2). Awans Górnika (1)

W 1/16 finału Pucharu Polski Górnik Zabrze pokonał po dogrywce Legię Warszawa 3:2 (0:2, 2:2, 3:2). Bramki: Bartosz Kopacz (54., 105.), Rafał Kurzawa (61.) - Kasper Hämäläinen (37.), Nemanja Nikolić (39.).
Żółte kartki: Ambrosiewicz, Kasprzik - Odjidja-Ofoe, Aleksandrow, Jodłowiec. Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 16 542.

W 42. minucie Roman Gergel (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Cierzniak obronił).

W 1/8 finału Górnik zagra z Wigrami Suwałki. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 20-22 września.

#83

in News 16.08.2016 21:54
von chudybiskupice | 1.340 Beiträge

Mateusz Kuchta: Nie tak miał wyglądać początek sezonu

kamres 16 sierpnia 2016 11:08

– Nie tak miał wyglądać, nie tylko ten mecz. Boli to, że po raz kolejny tracimy gole ze stałych fragmentów gry – mówi Roosevelta81.pl Mateusz Kuchta, bramkarz Górnika.

Roosevelta81.pl: Przed sezonem byliście murowanym faworytem do awansu. Na boisku tego nie potwierdzacie.

Mateusz Kuchta (bramkarz Górnika): – Nie tak miał wyglądać początek sezonu. Nie tak miał wyglądać, nie tylko ten mecz. Boli to, że po raz kolejny tracimy gole ze stałych fragmentów gry. Wszystkie gole jakie straciliśmy są po stałych fragmentach gry. Trzeba to poprawić. W drugiej połowie zdominowaliśmy rywala i udało nam się wyrównać stan meczu. Chcieliśmy iść za ciosem, a dostaliśmy bramkę w ostatniej akcji meczu.

Wyglądało to zdecydowanie inaczej niż w meczu z Legią.

– Nie powiedziałbym, że wyszliśmy jakoś odmienieni. W drugiej połowie podobnie jak w meczu z Legią szliśmy za ciosem. Trochę później wyrównaliśmy i brakło czasu, aby strzelić drugiego gola. W ostatniej akcji meczu zostaliśmy skontrowani i pojawił się faul. Po stałym fragmencie gry dostaliśmy gola i to boli. Porażkę inaczej przeżywałoby się gdybyśmy tego dnia byli słabsi. Nie jesteśmy w tych meczach słabsi. Fizycznie dominujemy każdego rywala. a mimo to nie punktujemy.

" Z tysięcy klubów ja wybrałem ten, boski Zabrzański Górnik na pewno to wiem"

Nie ważne sã kilometry liczy się wiara i oddanie
w moim sercu Górnik i tak już do śmierci zostanie

#84

in News 23.08.2016 16:49
von adam.ksg | 278 Beiträge

10 tys. złotych kary dla Górnika (1)

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Górnik Zabrze za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu z Legią Warszawa w 1/16 finału Pucharu Polski został ukarany karą w wysokości 10 tys. zł.

Kara 10.000 zł dla klubu Górnik Zabrze za zachowanie kibiców tego klubu w meczu pomiędzy klubami Górnik Zabrze a Legia Warszawa w rozgrywkach Pucharu Polski, rozegranym w dniu 10 sierpnia 2016 roku (rzucenie środków pirotechnicznych na pole karne i spowodowanie przerwy w grze).

źródło: PZPN

YOU WILL NEVER WALK ALONE

#85

in News 10.09.2016 21:24

NARESCIE SIEG

Olimpia Grudziądz - Górnik Zabrze 1:2 (1:1) (0)

W meczu 8. kolejki I ligi Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 2:1 (1:1). Bramki: Karol Angielski (40.) - Igor Angulo (28.), David Ledecký (76.).
Żółte kartki: Kłus - Kopacz. Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

#86

in News 17.10.2016 22:51

Górnik Zabrze odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo nad drużyną Stomilu. Kibice „Trójkolorowych” w końcu nie musieli drżeć o wynik spotkania do ostatniego gwizdka. Seria zabrzan bez porażki wynosi już siedem meczów.

Sport
Passa drużyny Marcina Brosza trwa, od siedmiu meczów bez porażki!
Pierwsze trafienie Wolniewicza. Angulo znowu z golem. Górnik Zabrze przy Roosevelta potwierdza, że dyspozycja zespołu Marcina Brosza idzie w górę. To ważne, bo już niebawem bardzo trudny mecz z GKS-em Katowice.

Dziennik Zachodni
Zabrzanie gonią czołówkę
Piłkarze Górnika Zabrze są niepokonani od siedmiu spotkań. Tym razem zwyciężyli Stomil Olsztyn i awansowali w tabeli. Zbliżające się niedzielne derby z GKS Katowice zapowiadają się znakomicie.

Sportowe Fakty
Pełna dominacja gospodarzy
W meczu zamykającym 13. kolejkę I ligi Górnik Zabrze pokonał Stomil Olsztyn 2:0. Gole dla śląskiego zespołu zdobyli Adam Wolniewicz i Igor Angulo.

Gol24
Kibice Górnika na to czekali. Pewne zwycięstwo zabrzan ze Stomilem
W niedzielny wieczór zabrzański Górnik z wielkim spokojem pokonał przed własną publicznością Stomil Olsztyn (2:0). Bramki Adama Wolniewicza i Igora Angulo dały komplet punktów podopiecznym Marcina Brosza.