nie , oby dwie gramy w niedziele jedna o 13.30 a pozniej o 16 , no szkoda moze innym raziem sie uda

#30

in Torcida Germany 15.10.2013 10:30

Piłkarki KKS Zabrze rozgromiły rezerwy AZS Wrocław

Piłkarki nożne KKS Zabrze zmierzyły się w ramach rozgrywek grupy śląskiej II ligi z AZS-em II Wrocław. Spotkanie należało do bardzo ciekawych i zakończyło się bardzo wysokim (7:1) zwycięstwem zabrzanek, które awansowały na 4. miejsce w tabeli.

Zabrzanki nie wiedziały czego się spodziewać po grze wrocławianek. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane wraz z gwizdkiem kończącym spotkanie. Od początku KKS kontrolował grę i stwarzał sobie sytuacje strzeleckie. Pierwsza bramka padła po 5 minutach gry. Po wybiciu piłki z własnej połowy przez Laurę Englisz, Małgorzata Polnik ładnym uderzeniem pokonała bramkarkę AZS-u. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 9 minucie spotkania, pięknym i dokładnym podaniem popisała się Małgorzata Polnik, która asystowała przy zdobytej bramce przez Barbarę Żelichowską.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę zdobytą przez gospodynie. Dokładne dośrodkowanie wykonała Anna Flader, przy tej akcji to właśnie ona asystowała w 30 minucie Małgorzacie Polnik, która zdobyła bramkę. Po zmianie stron, gra zabrzanek się nie zmieniła. Dalej kontrolowały przebieg spotkania. Jednak w 56 minucie piłkarki AZS-u zdobyły bramkę z rzutu wolnego. Zawodniczki z Zabrza nie pozwoliły długo czekać wrocławianką na odpowiedź. 60 minuta to fantastyczne uderzenie Barbary Żelichowskiej z rzutu rożnego, wkręcona piłka i kolejna bramka dla KKS-u Zabrze. To nie wszystko. Kapitanka gospodyń, grająca z numerem 2 zdobyła kolejna bramkę, już trzecią w tym meczu. Radość w 68 minucie zapewnił jej strzał z dystansu.

Prowadzenie podwyższyła Anna Flader, która technicznym strzałem pokonała bramkarkę gości. Rzuty rożne w tym meczu to dobra strona KKS-u. Kolejne jego wykonanie przez kapitankę zaowocowało następną bramką. Tym razem to zawodniczka z Wrocławia wbiła ją do własnej bramki.

#31

in Torcida Germany 17.10.2013 19:38

Przypominom ze tyn tymak kozdy moze czytac...
Niy robcie z siebie posmiewiska

#32

in Torcida Germany 24.10.2013 20:08

Powrót KKS Zabrze na szczyt!

Na początku tegorocznego sezonu sytuacja drużyny KKS-u Zabrze nie wyglądała najlepiej. Rozpoczęcie rozgrywek od porażki z drużyną Gwiazdy Ruda Śląska pociągnęło za sobą rozłożenie punktów na dwie porażki, dwa remisy oraz dwa zwycięstwa.

Jednak w ostatnią niedzielę KKS Zabrze dopisał do swojego konta kolejne zwycięstwo! Zabrzanki pojechały do Bielska-Białej, by tam zawalczyć o najwyższą, trzypunktową stawkę. Wielokrotnie zmieniana ostatnimi czasy formacja obrony budziła wątpliwości, czy piłkarki z Zabrza mimo tej kosmetycznej trudności poradzą sobie na boisku drużyny BTS Rekord Bielsko – Biała.
Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane już na początku spotkania, kiedy to duet Flader-Polnik otworzył wynik spotkania. Małgorzata Polnik posłała piłkę równolegle do bramki przeciwniczek, gdzie Anna Flader pozostawiła bramkarkę gospodyń bez szans, pewnie umieszczając piłkę w bramce.

Na drugie trafienie kibice obu drużyn nie musieli czekać zbyt długo. Wioletta Dziółko wykazała się zmysłem strzeleckim i fenomenalnym strzałem z 40 metra boiska skierowała futbolówkę wprost pod porzeczkę bramki piłkarek z Bielska.

Kolejne minuty pierwszej połowy upłynęły pod ogromnym znakiem zapytania, co do końcowego wyniku spotkania, gdyż drużyna z Bielska zapisała na swoim koncie dwa celne trafienia, ustanawiając tym samym remis 2-2 do przerwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dominacją zabrzanek, które wykorzystały dane im szanse na zdobycie kolejnego gola. Wprowadzona do gry, przez bramkarkę gospodyń, piłka trafiła wprost pod nogi piłkarek KKS-u. Jedno dokładne podanie i zimna krew Agnieszki Pluskoty, która zauważyła, że bramkarka przeciwniczek pozostała po wznowieniu gry na granicy pola karnego, sprawiły, że strzał zamienił się w mgnieniu oka w trzecią już w tym spotkaniu bramkę dla zabrzanek.
Kolejna sytuacja na zdobycie bramki nadarzyła się niezwykle szybko. Podyktowany rzut rożny dla KKS-u, za sprawą bezsprzecznego zagrania ręką jednej z zawodniczek z Bielska, przeistoczył się w rzut karny. Pewne uderzenie kapitanki – Barbary Żelichowskiej podwyższyło przewagę zabrzanek na 4-2.

Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w doliczonym czasie gry, a na listę strzelczyń wpisała się grająca z numerem 5 na koszulce zawodniczka Bielska, która po raz 3 tego dnia pokonała bramkarkę zabrzanek.

Kolejna wygrana KKS-u cieszy, a zarazem dobrze rokuje na zbliżające się ostatnie dwa mecze rundy jesiennej. Obecnie KKS Zabrze znajduje się w czołówce tabeli, plasując się na 3 pozycji. Choć wszystko może się jeszcze wydarzyć i końcowy rozrachunek tabelki może okazać się zupełnie inny, jedno jest pewne – zabrzanki odbiły się od dna, by teraz ze zdwojoną siłą powalczyć nie tylko o fotel lidera, ale przede wszystkim o mistrzostwo.

KKS Zabrze zagrał w składzie: Duży - Dziółko (55 Frąckowiak), Wrazidło, Konopka, Dąbrowska, Guzy (89 Jałocha), Englisz, Pluskota, Żelichowska, Flader (80 Napierała), Polnik

Angefügte Bilder:
Aufgrund eingeschränkter Benutzerrechte werden nur die Namen und (falls vorhanden) Vorschau-Grafiken der Dateianhänge angezeigt Jetzt anmelden!

#33

in Torcida Germany 23.11.2013 10:39

Ból, zmęczenie i szalona radość KKS Zabrze

Podczas weekendu 16-17.11.2013 wyłonieni zostali półfinaliści Mistrzostw Polski Juniorek U-19. Na wiosnę odbędą się cztery turnieje półfinałowe z których po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do finałów, gdzie będą rywalizować o miejsca 1-4 (zwycięzcy grupy) oraz 5-8 (zespoły z drugich miejsc półfinałów).

Komisja ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN dokonała podziału grup eliminacyjnych Mistrzostw Polski Juniorek. Do grupy 6 trafiły następujące drużyny:
KKS ZABRZE , ULKS BOGDAŃCZOWICE, CHEMIK KĘDZIERZYN-KOŹLE, LKS ROLNIK B. GŁOGÓWEK.

Zabrzanki pierwszy mecz rozegrały z drużyną Chemika Kędzierzyn-Koźle.
Mecz rozgrywany był pod dyktando KKS-u. Zabrzanki przeważały w całym spotkaniu, nie mniej jednak pierwszą bramkę strzeliły dziewczyny z Kędzierzyna. Atak za atakiem na bramkę Chemika spowodował że na 5 min przed końcem spotkania zabrzanki zdobyły dwie bramki po strzałach M.Nagody i I.Jaklowskiej. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla drużyny KKS Zabrze.

W drugim meczu zabrzanki zagrały koncertowe spotkanie z zespołem z Bogdańczowic, który był wymieniany jako jedna z drużyn do dalszych rozgrywek. Piłkarki z Zabrza dobrze weszły do gry i pierwszą jakże ważną bramkę uzyskała kapitan drużyny Laura Englisz. Przez cały mecz dziewczyny kontrolowały rozwój sytuacji na boisku. Wynik na 2-0 podwyższyła Roxanna Fross, a trzecią bramkę dołożyła Magdalena Kołdras. Wielkie szaleństwo i radość ogarnęła zawodniczki i sztab szkoleniowy po tym zwycięstwie, ponieważ tym sposobem zabrzanki już zapewniły sobie udział w dalszej fazie rozgrywek.

Mecze rozgrywane były 2x30min i w ostatnim spotkaniu z LKS Rolnik B. Głogówek, przy kilku kontuzjach, małej ilości zawodniczek rezerwowych i dobrej dyspozycji rywalek, KKS Zabrze przegrał wysoko spotkanie 9-0.Na wielkie słowa uznania w tym spotkaniu zasłużyła bramkarka zabrzańskiego zespołu Weronika Jędrysik. Bez jej dobrych interwencji przegrana mogła być jeszcze większa.

KKS Zabrze: Jędrysik-Bigaj, Nagoda, Wojciechowska, Filipek, Jaklowska, Englisz(C), Napierała, Fross, Brodacka, Jałocha
Grały także: Konkel, Cieślik, Kołdras

#34

in Torcida Germany 26.03.2014 18:25

Piłkarki KKS Zabrze: Razem możemy wszystko!

Nie od dziś wiadomo, iż okrzyk: „Razem możemy wszystko” jest mottem drużyny piłkarskiej KKS Zabrze. Zawodniczki tego klubu kierują się tym nie tylko na boisku, ale przede wszystkim w życiu.

W ramach współpracy z Fundacją „TAK dla Transplantacji” Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, cyklicznie odwiedzają dzieci tam przebywające. Na swoim koncie zanotowały już trzy udane akcje „Święta Bożego Narodzenia”, „Walentynki” oraz wczorajsze „Witaj Wiosno”. Podczas każdej wizyty dzieci otrzymały prezenty, za które dziękowały taaaakim uśmiechem :)

„Razem możemy wszystko” chcemy rozszerzyć nie tylko o ideę drużyny towarzyszącą nam na boisku, ale o radosne twarze dzieci!

RAZEM wygrywamy i przegrywamy, i RAZEM wywołujemy uśmiech na twarzach dzieci, by czas spędzony w szpitalu był ZAWSZE meczem wygranym.

#35

in Torcida Germany 02.04.2014 20:10

Piłkarki nożne KKS Zabrze wygrały ostatni sparing przed ligą

Piłkarki nożne KKS Zabrze wygrały ostatni sparing przed ligą pokonując 6:2 zawodniczki Polonii Bytom. To dobrze wróży przed sobotnią inauguracją II-ligowych rozgrywek.

Gra zabrzanek była dobra, co zaowocowało aż 6 zdobytymi bramkami. Zawodniczki Polonii Bytom zdołały 2 razy pokonać zabrzańską golkiperkę. Jednak to gospodynie kontrolowały przebieg spotkania.

KKS Zabrze - KTS Polonia Bytom 6:2

Bramki dla KKS: Napierała, Pluskota 3 bramki, Dziółko, Jałocha.

KKS: Duży - Frąckowiak, Filipek (65 Jałocha), Koza (46 Guzy), Wrazidło, Englisz, Napierała (25 Milota), Jaklowska (65 Brodacka), Dąbrowska, Pluskota, Dziółko

W najbliższą sobotę 5 kwietnia zapraszamy na stadion Sparty (godz.16.00 ) w Zabrzu Mikulczycach na pierwszy mecz sezonu wiosennego.

#36

in Torcida Germany 15.04.2014 23:14

Kolejne trzy punkty zawodniczek KKS-u Zabrze!

W niedzielę piłkarki nożne KKS Zabrze rozegrały kolejne spotkanie II ligi gr. śląskiej. Ich rywalkami była drużyna LKS Rolnik B. Głogówek II. Mimo długiej podróży zabrzanki wyszły skupione na boisko i od pierwszego gwizdka dawały z siebie wszystko.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się znakomicie dla piłkarek KKS-u. W 2 minucie spotkania dośrodkowanie kapitanki zakończyło się bramką! Piłkę do siatki skierowała zawodniczka Rolnika. W kolejnych minutach spotkania wkradło się kilka niedokładnych zagrań. Drużyna gospodarzy stwarzała sobie sytuacje strzeleckie jednak żadna z akcji nie zakończyła się bramką. W 24 minucie bliska zdobycia bramki była zawodniczka KKS-u lecz piłka minimalnie minęła bramkę. Co nie udało się wcześniej z powodzeniem zakończyło się 2 minuty później. Podanie Barbary Żelichowskiej wykorzystała Izabela Jaklowska, która sam na sam z bramkarką LKS-u w pełnym skupieniu oddała strzał i w 26 minucie zabrzanki mogły cieszyć się ze zdobytej bramki. Wynik do końca pierwszej połowy się nie zmienił.

W 47 minucie gospodynie zdobyły bramkę kontaktową. W kolejnych minutach obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje. Wieloma dobrymi interwencjami popisała się golkiperka zabrzanek. Dziewczyny walczyły o każdą piłkę by do Zabrza wrócić z 3 punktami. Na boisku zostawiły wiele zdrowia, pokazały swój sportowy charakter i walczyły o utrzymanie prowadzenia do końcowego gwizdka.

Pomeczowy komentarz trenerki KKS Zabrze Agnieszki Pluskoty: - Cieszą trzy punkty, które od niepamiętnych czasów wywiozłyśmy z Głogówka. Mecz był ciężki ale nie było w nim z naszej strony żadnych słabych punktów. Razem możemy wszystko!

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KKS-u 2:1!
KKS: Jędrysik - Koza, Frąckowiak, Wrazidło, Filipek - Dąbrowska (55. Polnik), Żelichowska (C), Englisz, Jaklowska - Dziółko, Pluskota

in Torcida Germany 12.05.2014 20:25

Czołem chopy my KKS ZABRZE jadymy durch do przodu wczoraj my wygrali mecz na wyjedzie 6-1 z FC AZS AWF Katowice II. Pozdrawiamy

#40

in Torcida Germany 10.06.2014 11:41

KKS Zabrze coraz bliżej awansu do I ligi!

Piłkarki nożne zabrzańskiego KKS-u po sobotnim spotkaniu zrobiły dużo krok w stronę awansu. Wygrana z drużyną Polonii Bytom umożliwiła dopisanie kolejnych 3 punktów do dorobku zabrzanek.

Spotkanie od początku było rozgrywane pod dyktando zabrzanek. W pierwszych 10 minutach gospodynie stworzyły sobie trzy dogodne sytuacje jednak wynik się nie zmienił. Piłkarki z Zabrza częściej utrzymywały się przy piłce. W 36 minucie Wioletta Dziółko wyprowadziła zespół na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy groźny strzał oddała zawodniczka z Bytomia lecz golkiperka KKS-u nie dała się zaskoczyć.

W drugiej połowie przewaga gospodyń rosła z każdą minutą. Dowodem tego są zdobyte aż cztery bramki. W 52 minucie prowadzenie podwyższyła Julia Filipek zdobywając bramkę po dośrodkowaniu Wioletty Dziółko z rzutu rożnego. Kolejne chwile eufori przyniosła bramka zawodniczki z numerem 8 - Małgorzaty Polnik, która w 55 minucie pokonała bramkarkę gości. W kolejnej akcji Małgorzata po raz drugi w tym spotkaniu umieściła piłkę w siatce lobując bramkarkę. Przewaga zabrzanek była zauważalna, składne akcje i dokładne podania zamieniłay się w bramki. W 79 minucie po raz piąty futbolówka została umieszczona w bramce gości. Strzelczynią była Agnieszka Pluskota.

Przed zabrzankami ostatnie sportowe wyzwanie w tym sezonie, ale jakże ważne. Ostatni mecz piłkarki rozegrają na
wyjeżdzie w Goczałkowicach. Tam rozstrzygnie się, które drużyny zagrają w przyszłym sezonie w I lidze kobiet.

KKS: Duży - Koza, Frąckowiak, Filipek, Wrazidło (87 Jałocha) - Dąbrowska (66 Jaklowska), Żelichowska, Englisz, Dziółko (63 Napierała) - Polnik (75 Flader), Pluskota (80 Fross).

Bramki: Dziółko, Filipek, Polnik x2, Pluskota